Sınav Kayıt Sistemi

Sınav Kayıt işlemleriniz artık çok daha hızlı ve çok daha güvenli. Sınavla ilgili tüm bilgileriniz kayıt altında... Sistemimizle Güncel sınavlara kolaylıkla kayıt olabilir, geçmiş sınavlarınız ile ilgili tüm bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşa bilirsiniz.

1 - Sisteme Kayıt

Sistemi ilk defa kullanacak olan adayların "Sisteme Kayıt Ol" butonunu kullanarak sisteme kayıt olmaları gerekmektedir. Kayıt için gerekli olan tüm bilgileri doğru ve eksikszi bir şekilde doldurmalısınız. Bilgilerinizi kayıt olduktan sonrada "Profil" menüsünden güncelleye bilirsiniz.

2 - Sınava Kayıt

Sisteme kayıt olduktan sonra, kurum tarafından yapılan "Kayıt Olabileceğiniz Sınavlar" karşınıza çıkacaktır. Bu alandan girmek istediğiniz sınav hakkında detaylı bilgi edinebilir, Kayıt şartlarını karşılıyorsanız Sınava Kayıt olabilirsiniz.

3 - Başvuru Onayı

Sınava kayıt olduktan sonra başvurunuz sınav yöneticisi tarafından değerledirilecektir. Başvurunuz onaylandığında "Sınavlarım" menüsünden başvurduğunuz sınav ile ilgili tüm bilgilere erişebilir, yine bu ekrandan "Sınava Giriş Belgenizi" çıkartabilirsiniz.

4 - Sonuç Açıklama

Sınav sonuçları kurum tarafından sisteme girildikten sonra yine "Sınavlarım" menüsünden girmiş olduğunuz sınavın sonuç belgesini görebilir, bu belgeyi yazdırarak, teslim etmeniz gereken kurumlara verebilirsiniz. İstediğiniz anda geçmiş sınavlarınızla ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi - Yabancı Diller Yüksek Okulu
Bu Yazılım Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Enformatik Bölümü Tarafından Geliştirilmiştir. Geliştiriciler - Ulaş Yabanova & Cumali Yaşar - Koordinatör - Can Aktaş
Close

Kullanıcı Girişi

Tc Kimlik No Şifre Güvenlik Kodu Değiştir

Şifremi Unuttum